Monday, June 8, 2009

23. mail


Juhtus nii, et saetöö viis mind kodust kaugemale. Kui saag vaikis, köitis me tähelepanu siutsumine. "Näe, seal puu otsas." - "Ei, vaata seina peal"
Mõlemal oli õigus, siutsujaid oli mitu. Nad kolisid parasjagu välja oma modernsest elamukompleksist kuuri seinal. Üks, nagu öeldud, puu küljes, teine linnuke hoidis oma rõhutatult suurte varvastega kinni värviliseks võõbatud plaadist, mis varjas pesa. Seni kuni kaasa fotokat toomas käis, vuristas temagi minema, tehes ruumi järgmisele pesast lahkujale. Kõik parkisid end kohaliku parkmetsa peenikestele tüvedele. (no pun intended) Puhastasid ja kohendasid seal sulgi ja õppisid iseseisvat elu. Emme käis neid küll kantseldamas, aga pelgas inimest ning hoidis distantsi, ilmus vaid hetkeks ja hoidis teisele poole puutüvesid.


suleliste magala
Ei teadnud mina neid määrata, aga mu parim oletus oli porr. Tagantjärele paistab, et ongi nii. Mingi hetk tundus et terve puudesalu on neid täis. Eks ma siis natuke varitsesin ja seeläbi aitasin neil lennuoskust omandada (ei väsi imestamast kui kähku linnupojad selles osas arenevad - kuigi see seltskond eelistas iga kell hüpetega mööda puud liikuda). Esialgu tuli neil see õhust kinni hoidmise kunst siiski üpris vaevaliselt, meeleheitliku tiibadevehkimise saatel välja, ja distantsid jäid tagasihoidlikuks, ikka ühelt puult teisele. Üks noorsand hindas ilmselt oma võimeid üle ja lend lõppes hädamaandumisega tihedas džunglis. Lendu tõusta ei saa - taevast katavad "võrad", tiivasirutuseks ruumi pole. Emme peale ka loota polnud, kuis oleks too pidanud ta üles leidma - siutsu ka enam suust ei tulnud, ainult aeg-ajalt värisevad puhmad andsid maahädalisest märku.


kuskil siin lehtede all varjub lennunduspioneer


Mis seal ikka, saatuse sõrm pidi sekkuma, ja õngitses hädalise välja. Tegin peo lahti, et lepatriinu, lenda ära, aga ei see läinud läbi. Asjalik linnupoeg taipas sedamaid, et tegemist on lihtsalt teatud liiki puuga, ja tegi seda milleks temasugused loodud on - keksis karistamatult mööda tüve üles. Pealtvaatajail muidugi lõbus. Ja start toimus alles siis kui ladvas mõtteid kogutud, tiivad töökorda seatud ja positsioneering välja peilitud.
leia pildilt kolm eksemplari

Helitaust: www.loodusheli.ee

No comments:

Post a Comment